Dni otvorených dverí v Archíve ÚPN

V rámci podujatí Ústavu pamäti národa pri príležitosti 30.výročia pádu komunizmu a Nežne revolúcie si Vás dovoľujeme upozorniť na možnosť organizovaných exkurzií určených primárne pre študentov stredných a vysokých škôl v rámci podujatia Dní otvorených dverí v Archíve Ústavu pamäti národa, ktoré sa uskutoční v dňoch 19 . - 21. 11. 2019.

Študenti sa budú môcť oboznámiť s prácou v archíve, štúdia archívnych dokumentov a ich využitia v študentských/seminárnych/diplomových prácach.

Archív ÚPN bude prezentovať výber z archívnych dokumentov tematicky zameraných na problematiku Nežnej revolúcie a tzv. Železnej opony z produkcie československej Štátnej bezpečnosti (ŠtB) spojenú s odborným výkladom. Súčasťou prehliadky bude aj prezentácia časti z viac ako 500 vzácnych fotografií, ktoré Ústav pamäti národa získal do správy v roku 2019. V dočasnej expozícii zhliadnu návštevníci aj rekonštrukciu drôteného zátarasu, výstroj príslušníka Pohotovostného útvaru Verejnej bezpečnosti, či preukazy, odznaky a iné dobové artefakty.

V prípade záujmu prosíme nahlásiť účasť z dôvodu koordinácie organizovaných skupín študentov na telefónnom čísle 02/5557 1764.